Sedmé kolo ligy 2023/2024

...

I když byla Olomouc zapsána jako domácí tým, nehrála v tradiční plecharéně, ale na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí. Ani to však Hanáky nerozhodilo a proti Zlínu zapsali důležitou výhru.

Kohouti zachytili úvod utkání lépe a ve 12. minutě začali úřadovat, trefil se totiž Radim Mikuš. Pouhých devatenáct vteřin po první trefě přidal druhý zářez na konto Olomouce Miloš Večerek.

Povedený vstup měli Hanáci také ve druhé části hry, pětadvacet sekund po úvodním buly totiž přidal třetí branku Radek Jedlička. V 18. minutě zapsal čtvrtou čárku na konto Olomouce David Buriánek.

Zlín se zmátořil až v poslední části, kdy dostal po faulu Večerka výhodu přesilové hry. Tu sice využít nedokázal, ale těsně po jejím skončení snížil na konečných 1:4 Slavomír Ferenčík. I v netradičním útočišti tak zapisují tři body Hanáci.

Branky a nahrávky: 12. Mikuš (Žižlavský), 13. Večerek (Jedlička), 16. Jedlička (Večerek), 18. Buriánek (Večerek) – 40. Ferenčík (Korman)